Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Kategorie blogu
  • Štítky blogu
30.07.2018
Komentáře (0)

Lesní ovoce psům chutná i prospívá

 

Ať už své psy krmíte syrovou stravou, granulemi, nebo jim vaříte, zcela jistě už se ve své stravě setkali s nějakou zeleninou a ovocem. Existují různé druhy, které jim však škodí, ale také druhy, které jim nadmíru prospívají. A právě mezi ty zdraví prospěšné patří velká část lesního ovoce.

Doba prázdnin a dovolených je ideální příležitostí k toulkám po lese a sběru lesních plodin, a to nejen hub. Hlavně ovoce, jako například borůvky, maliny, později i ostružiny, bezniky, brusinky anebo moruše mohou rozšířit vhodným způsobem nejen náš jídelníček, ale i jídelníček našich psů. Všechny tyto druhy jmenovaného ovoce jsou pro psy zdravé a dobře konzumovatelné.

 

Borůvky

Díky borůvkám můžeme zásobit psí organismus dostatkem vitamínu C, karotenem, železem a také látkami nadmíru důležitými pro posílení imunitního systému. Navíc borůvky jsou ideálním doplňkem stravy při průjmech, kolikách nebo při rekonvalescenci, případně po prodělaných otravách. Jejich nejcennější devizou je však schopnost snižovat hladinu cukru v krvi. Takže máte-li v rodině chlupatého diabetika, rozhodně mu naordinujte borůvky, ať už budou čerstvé, mražené nebo sušené, zcela určitě jeho organismu prospějí.

 

 

Maliny

Krásné, chutné, ale také voňavé lesní ovoce, to jsou maliny. V malinách se skrývá vysoký obsah pektinů, vitamínu C a A, ale také draslíku, železa, mědi, fosforu a vápníku. Stejně tak jako borůvky prospívají maliny psím sliznicím a očím. Ideální je jejich podávání při zákalech a šerosleposti. Maliny navíc zpevňují cévy, čistí ledviny, podporují trávení a jsou velmi užitečné při horečnatých onemocněních a rovněž při projevech anemie. Jejich podávání je velmi žádoucí u fenek, které trpí při hárání vyšší intenzitou krvácení.

 

Brusinky

Třísloviny, provitamín A, vitamín C jsou jen některými zdravými látkami, které brusinky obsahují. V brusinkách dále nalezneme látky působící jako silné antioxidanty. Ty pak zaručí vašemu psovi dlouhodobou svěžest těla i ducha. Pravděpodobně nejznámější jsou brusinky díky svému výbornému účinku na celý močový systém. Pomáhají při zánětech ledvin, močového měchýře i s inkontinencí. Díky vysokému obsahu antioxidantů podpoří organismus i při natolik závažném onemocnění, jakým je rakovina. Pomáhají i při obtížích se srdcem anebo s pohybovým aparátem.

  

Bezinky

Plody černého bezu je možné konzumovat pouze a jediněpo provedené tepelné úpravě. Syrové mohou vyvolat příznaky otravy! Vylisovanou šťávu z nich však můžeme použít i za syrova. Kromě tříslovin, pektinů, cukrů a kyseliny jablečné jsou bezinky bohaté na vitamíny řady B, dále C a A. Pomáhají léčit zánětlivá onemocnění v akutním stavu, dále jsou nápomocny při zácpě nebo revmatických onemocněních a snad nejvíce prospěšné jsou právě pro cukrovkáře, jimž dokážou snížit hladinu cukru v krvi.

 

 

Zdroj: infopes.cz

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli