Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Kategorie blogu
  • Štítky blogu
14.01.2019
Komentáře (0)

Mořská řasa kelpa pro zdraví vašich psů

Hnědá mořská řasa kelpa patří mezi chaluhy, jež vytvářejí v mělkých oceánských vodách velké podvodní porosty. Vyskytují se především v pobřežních oceánských vodách mírného a polárního pásu. Nejbližší výskyt od nás je pobřeží Švédska a Islandu.

Mořské řasy jsou kvalitním přírodním zdrojem vitamínů, minerálů, stopových prvků a aminokyselin a všechny tyto tělu prospěšné látky jsou v nich vázány organicky díky čemuž je může organismus snáze vstřebávat a lépe využít.

 

Obsah zdraví prospěšných látek

Kelpa obsahuje velké množství minerálů (vápník, fosfor, železo, jód, zinek, sodík, draslík), vitamínů (provitamín A, B1, B2, B3, C, D, E, K, biotin, kyselina listová) a stopových prvků, které tělo potřebuje pro to, aby správně fungovalo. Dále v ní nalezneme některé druhy aminokyselin.

 

Přínosy pro zdraví

Kelpa je ceněna pro své antioxidační účinky, podporu imunitního systému a podporu trávení. Také pomáhá omezovat tvorbu zubního plaku a následný vznik zubního kamene. Dobrý vliv má na pigmentaci kůže a kvalitu srsti.

Uplatňuje se i při rekonvalescenci po vysoké fyzické nebo psychické zátěži, chorobách či operacích. Díky velkému obsahu aminokyselin (glycin, alanin, arginin, prolin) pozitivně ovlivňuje kvalitu života zvířat.

 

  • Péče o chrup

U nás se používá především díky pozitivním účinkům na prostředí tlamy a to nejen u psů, ale i u koček. Pomáhá odstraňovat zubní plak, zpomaluje tvorbu zubního kamene a potlačuje nepříjemný zápach z tlamy. Tyto pozitivní účinky má, s největší pravděpodobností, na svědomí bakterie, jež je v řasách přítomná a která uvolňuje enzym podporující rozkládání plaku na zubech a zároveň ovlivňuje enzymatickou skladbu slin.

 

  • Péče o štítnou žlázu

Pro správnou funkci štítné žlázy je potřeba jód. Právě tento prvek je v kelpě obsažen.

Nesprávná funkce štítné žlázy se u zvířete projevuje apatií, motorickými potížemi a v extrémních případech se může vyskytnout i některý druh nádorového onemocnění. Dlouhodobý nedostatek jódu a s ním související nesprávná funkce štítné žlázy mohou vyústit v celou řadu nervových či mentálních potíží.

 

  • Kelpa a blechy

Blechy jsou stvoření, která působí nepříjemnost nejen zvířatům, ale i jejich chovatelům. Jsou přenašeči celé řady nebezpečných onemocnění. Podáváním kelpy můžete snížit výskyt těchto parazitů. Má totiž odpuzující účinky.

 

  • Kvalitní srst i pigmentace kůže

Fytourienty, které řasa obsahuje, mají pozitivní vliv na pigmentaci srsti, je intenzivněji zbarvená a tmavší. Uplatňuje se i u potíží s vypadáváním srstí či suchou kůží.

 

  • Imunita, metabolismus a detox

Kelpa podporuje imunitu, podporuje rekonvalescenci po operacích, má pozitivní vliv jako prevence proti výskytu nádorů. Působí příznivě na zažívací soustavu. Díky obsahu alginátu sodného podporuje odstraňování těžkých kovů z organismu a také zabraňuje jejich ukládání v organismu.

 

 

 

Zdroj: www.dogslife.cz

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli