Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Kategorie blogu
  • Štítky blogu
18.06.2018
Komentáře (0)

Nepodceňujte výběr jídla pro vašeho psa

 

Jste stejně pilní při výběru jídla pro psy jako u výběru jídla pro sebe? Měli byste být, protože váš pes potřebuje kvalitní krmivo. Ať jste teprve začátečník nebo ostřílený profesionál, je důležité brát na vědomí, jak svého psa krmíte.

Existuje mnoho společných klíčových složek, které hrají roli při krmení psa. Sestavili jsme pro vás praktický návod ke čtení etiket. Co by tedy mělo krmivo obsahovat? Zde jsou některé ingredience, které je nutné prostudovat.

Pes potřebuje antioxidanty, což málokdo ví. Jsou to borůvky, ostružiny, maliny a granátové jablko. Tyto ingredience posilují imunitní systém a urychlují proces hojení. Omega-3 a omega-6 mastné kyseliny z lněného semínka a lososový olej přispívá ke zdravému vzhledu a lesklé srsti. Tokoferol (vitamin E) a extrakt z rozmarýnu působí v krmivu jako konzervanty, ovšem přírodní. Jídlo pro starší psy by mělo psovi poskytovat protizánětlivé vlastnosti, které podporují jeho mobilitu. Pro štěňátka jsou dobrou volbou omega-3 mastné kyseliny, jejich úlohou je podpora normálního kognitivního vývoje.

 

Podle čeho vybírat krmivo?

Rostoucí štěně potřebuje do jídelníčků zahrnout dostatek zdravých tuků, které jim vyhovují ve správném vývoji a růstu – zaručí vysokou energetickou hladinu. V další fázi vývoje se z něj stává dospělý jedinec, kde je naopak nutné, nadměrné množství kalorií ubrat. Nutriční požadavky se tak liší v závislosti na velikosti plemene a jeho věku.

Čím více jsou definované přísady v jednotlivých krmivech, tím lépe. Kuřecí tuk vám napoví více, než obecně tuk drůbeží, atd.

Nejlepší tedy je, když přesně víte, co je obsahem.

 

 

Zdroj: sportovni-kynologie.cz

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli