Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Kategorie blogu
  • Štítky blogu
09.07.2018
Komentáře (0)

Pes na dovolené

Pokud jste se rozhodli vzít svého chlupatého miláčka s sebou na dovolenou, ať už k moři nebo jen po vlastech českých, měli byste dodržet několik základních  pravidel.

 

Základem je sbalit to nejnutnější:

  • psí lékárnička – kapky do očí, kapky do uší, krém na tlapky (polštářky), léky na zažívací problémy, pinzetu na klíšťata, dezinfekční prostředek (kysličník – peroxid) a repelenty
  • potrava – pokud možno suchou stravu, na kterou je pejsek zvyklý (sušené maso) nebo konzervy
  • voda – hlavně dostatek odstáté vody pro cestu autem
  • psí potřeby – deku, pelíšek, nezapomenout na misky (na jídlo a na vodu). Důležitá je také oblíbená hračka, se kterou si doma hraje.

Při cestě do zahraničí je důležitý takzvaný „propas“. Musí v něm být datum očkování proti vzteklině (typ, šarže), nezaměnitelné označení zvířete (tetování, čip). Dále pak musíte mít potvrzení o aktuálním zdravotním stavu (na požádání vystaví veterinář) nesmí být starší 3 dnů a potvrzení o příznivé nákazové situaci (vystaví veterinární správa).

Při cestování letadlem je dobré si vše dopředu dobře promyslet. Větší pejsci musí cestovat v klecích v zavazadlovém prostoru, což někteří špatně snáší a nemuseli by nám to odpustit ani za cenu koupání v moři.

Cestování autem je pro většinu našich psů všedním zážitkem. Pokud chcete cestovat s úplným nováčkem, musíte ho pomalu na jízdu autem zvykat. Pes musí být z hlediska bezpečnosti své i naší v autě zabezpečen buď v cestovní přepravce nebo v zavazadlovém prostoru auta odděleném mříží, ale nejpohodlnější jsou auto pásy pro psy.

Pejskovi nedávejte před jízdou potravu (mohl by zvracet). Do auta mu vezměte dostatek vody a dělejte časté přestávky pro vyvenčení a proběhnutí pejska. Nenechávejte ho koukat z otevřeného okénka, mohlo by mu nafoukat do uší i očí.

 

 

Nikdy ho nenechávejte v autě samotného!

Pokud jste šťastně dorazili k moři a pejsek má možnost se také koupat (pozor! ne na všech plážích je to dovoleno), nezapomeňte na pravidelné osprchování sladkou vodou a pravidelné čistění uší a očí, mazání polštářků na packách. Jestliže váš pejsek není dobrý plavec, zvažte vzít i psí plovací vestu.

Stejně jako se pojišťujete vy, tak je důležité pojistit i vašeho psa (proti zranění, a také případným škodám, které by mohl způsobit).

Po návratu z dovolené je dobré navštívit veterináře a nechat pejska prohlédnout a odčervit.

Přejeme šťastnou dovolenou a nezapomenutelné zážitky s vašimi miláčky.

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli