Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Proč BARF

 

Pes i kočka jsou masožravci, tak by měli jíst maso. Pes opravdu není všežravec, jak se nám někteří výrobci průmyslových krmiv snaží namluvit! Je to pořád masožravec a kočka navíc výhradní masožravec! Všežravec je např. prase domácí a i když se naši miláčkové po bahnité procházce těmto savcům často podobají, podobnost je čistě náhodná a většinou pouze dočasná a stravování se vůbec netýká.

Že Vaše roztomilá čivava moc jako masožravá šelma nevypadá? Možná nevypadá, ale pořád jí je! Koukněte jaké má zuby – špičáky, které slouží k trhání kořisti a velké stoličky, které dokážou drtit kosti. Jen ji nechte, ať Vás pořádně hryzne a uvidíte, že její zuby stále slouží k původnímu účelu.

Celé zažívání psa je uzpůsobeno k trávení čerstvé živočišné potravy. Začíná to právě tlamou plnou zubů a produkcí slin, které potravu posunou dále do zažívacího traktu. V žaludku psa krmeného čerstvou potravou je prostředí, kde byste opravdu nechtěli být! Přísun masa aktivuje produkci trávicích enzymů a pak je zde prostředí s pH 1-2. Při takové kyselosti nic nemá šanci zachovat si svůj původní tvar (a to se týká i věcí na první pohled nestravitelných). Pro porovnání, žaludek člověka má pH 4-5. Celý proces trávení u psa trvá 12-24 hodin, protože střevo je poměrně krátké. Proto je důležité, aby potrava byla opravdu výživná a organismus tak z ní využil maximum.

Aby zažívání psa mohlo správně fungovat, je důležitý přísun masa. Právě maso aktivuje ty správné trávící enzymy, které dokážou potravu efektivně strávit a využít. Rostlinná potrava a vysoký podíl obilovin v granulích tento proces narušují a trávení nefunguje jak má. A když nefunguje trávení a správné využívání potravy, přicházejí další problémy – zažívací potíže, oslabená imunita, výskyt parazitů, alergie...

Nejsme tu od toho, abychom Vás přesvědčovali, že zrovna Vy musíte svého psa či kočku krmit masem (čerstvou potravou). Toto rozhodnutí je čistě jen na Vás! Jen je škoda, že zrovna ti, kterých se to nejvíce týká, do toho mluvit nemohou. Proto přemýšlejte co je pro Vašeho psa či kočku nejlepší a neohlížejte se jen na sebe! Tyto tvory jste si k sobě dobrovolně připoutali a tak se o ně musíte starat co nejlépe!